Anglia, Chatsworth
Czerwiec 2010
Witajcie w Chatsworth po raz drugi!!!! Tym razem odwiedzilismy Chatsworth z rodzicami.

Chatsworth jest pałacem księcia i księżnej Devonshire i był on przekazywany przez 16 pokoleń rodziny Cavendish. Znajdują sie tam dzieła sztuki, ktore obejmują 4000 lat. Do zwiedzania jest ponad 25 pokoi.

My niestety nie zagościlismy w pałacu ale za to rozkoszowalismy się pięknem ogrodu. Bo Chatsworth to rownież ogród o powierzchni 105 akrów który ma prawie 500 lat. Można podziwiać Ogród Skalny, Wąwóz, Staw Jacka Dana Pearsona oraz labirynty z krzewów. Wszystkie elementy wodne są zasilane grawitacyjnie i zależą od poziomu wody w jeziorach które są polożone powyżej Chatsworth. Mogą przybierać na sile w zależności od siły opadów deszczu.
W Chatsworth nakręcono również kilkanaście filmów m.in “Pride & Prejudice” (2005); “The Duchess” (2008); “The Crown” (2016)
The Rockery powstały jako wspomnienie wizyty w Alpach Duke’s 6tego podczas Wielkiego Objazdu Europy. Wiele razy był modernizowany aż do niedawnego przeprojektowania przez Toma Stuarta – Smitha . Dostęp został ulepszony a skalne schodny i dróżki cieszą sie dużym zainteresowaniem w wiosenno – jesiennym sezonie.
Kaskada została zaprojektwana przez francuskiego inżyniera Monseieur Grillet, dla Ludwika XIV we Francji. Budowa trwała 2 lata i została ukończona w 1696.
Cascade House zostal zbudowany na jej szczycie wedlug projektu Thomasa Archera.
Wasze komentarze:
Musisz być zalogowany, żeby móc dodać komentarz!